Zubař, kardiochirurg a psychiatr radí epidemiologům a vládě. Otevřete školy a nestrašte

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Výše podepsání také odsuzují nošení roušek ve školách a hlavně samotné zavírání škol a přechod na dálkovou výuku. Zavádění roušek ve školách je podle nich zcela v rozporu se zdravým rozumem, protože děti nepatří do ohrožené skupiny obyvatel. To je sice pravda, nicméně děti jsou významnými přenašeči, kdy mohou nákazu zavléct do rodiny mezi rodiče či prarodiče. Opatření ve školách tak není zaváděno kvůli ochraně dětí samotných, ale ostatních členů domácnosti.

reklama

Dopis je také adresován médiím, které vyzývají, že by v nich měli dostat prostor i lidé s jinými názory a tedy kritici koronavirových opatření. Tímto tak žádají média o vyvážené zpravodajství. Tento apel je poměrně scestný, protože právě lidé jako Roman Šmucler, Jan Pirk nebo senátor Žaloudík dostávali v minulých měsících obrovský prostor v médiích a měli tak výrazný vliv na změnu názoru obyvatel.

Vláda by dále dle signatářů měla zastavit ekonomický pád země, upokojit obyvatelstvo, zaručit svobodu každého jednotlivce ve všech oblastech a dát najevo, že kulturní, společenský a ekonomický život země nehodlá obětovat boji s tímto druhem viru.

Vše je hluboká společensko-morální otázka, kdy jde o balancování mezi životem, penězi a pohodlím, kdy se můžeme vrátit do normálního života, vrátit i diváky na stadiony, otevřít diskotéky a začít chodit na koncerty, ale za cenu zkolabování zdravotnického systému a výrazné navýšení smrtnosti. Na druhou stranu můžeme zavřít vše a virus na čas výrazně utlumit, ale za cenu velkých ekonomických ztrát.

Které řešení je potom ideální? Pravděpodobně vždy se vyplatí jít zlatou střední cestou a nenaslouchat slepě ani jednomu z extrémů.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 2x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...