Ženy, které v těhotenství hodně zvrací, mají více holčičky než chlapečky

Tři čtvrtiny těhotných žen mívají problémy se zvracením, polovina z nich má poté potíže se silným zvracením. Podle nového výzkumu může mít síla zvracení přímou souvislost s pohlavím dítětem.
Hashtagy článku: #Těhotenství #Výzkum #Ženy
zdroj: Pixabay
reklama
Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Je lepší chlapeček nebo holčička?

Z evolučního pohledu je důležitý status rodiny. Pro bohaté je výhodnější mít chlapečka, který bude mít díky svému zázemí více možností předat DNA své rodiny do dalších generací.

Pro chudé zase lépe vyznívá holčička, která má šanci, že se dobře provdá a tím zabezpečí své rodinné DNA do budoucna.

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Takhle vědecky ovšem žádný z rodičů, pokud se nejedná o Sheldona Coopera, nepřemýšlí.

Vliv zvracení na pohlaví dítěte

Z hlediska snesitelnosti těhotenství ovšem vědci v novém výzkumu přišli s důležitým poznatkem. Výzkumnici ze Švédska studovali záznamy těhotenství ze zdravotnického registru mezi lety 1987 - 2005. Jednalo se o vzorek více než 1,5 milionu těhotných švédských žen. Výsledky přinesli zajímavé závěry.

Ve Švédsku se v průměru rodí ve 49% případů holčičky, u silně zvracejících žen se toto číslo zvedlo na 56%. Na základě tohoto výzkumu je tedy pravděpodobné, že pokud silněji zvracíte, máte větší šanci mít holčičku než chlapečka.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autorský
článek
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...