V roce 2017 opět k povinnému vojenskému odvodu! Vláda schválila zákon, armáda může naverbovat i ženy

Již je tomu 10 let od zrušení povinného vojenského výcviku (neboli vojny), od roku 2017 by ovšem čeští muži, ale i ženy mohli stanout před odvodovými komisemi znovu.
zdroj: Youtube
reklama
zdroj: Youtube

Mladí, kteří dovrší 18. roku života dostanou výzvu k odvodu, který by se měl odehrávat v krajských městech. Tento “odvod” neznamená typickou vojnu, jakou jsme znaly z dob minulých. Proběhne zde pouze vyšetření lékařem a absolvuje se pohovor. Kdo bude uznán za vhodného ovšem odveden bude! Stane se vojákem v záloze…

Takový voják v záloze nemusí absolvovat onu vojnu – tedy cvičení, může toto cvičení absolvovat dobrovolně.

Ovšem v době ohrožení státu by tito “odvedení” mohli být povolání k povinnému výcviku! Projednává se zároveň také to, že vojáci nebudou přísahat pouze na obranu své vlasti, ale celého NATO! A tímto to začíná být mnohem zajímavějším…


Prozatím jde jen o spekulaci, ale kdyby se formulace změnila z “v době ohrožení státu” na “v době ohrožení státu a NATO” by tito odvedení mohli být povolání k povinnému výcviku, tak by tohle vše dáválo úplně jiný rozměr. Protože NATO, ve kterém má zásadní slovo USA, se zdá být ohroženo snad všude, přitom samo má vojenské základny po celém světě.

Zákon nyní bude schvalovat parlament, měl by ale v konečném důsledku, díky bezpečné většině vlády, projít.

Pokud by přece jen k nějakému konfliktu došlo a byli byste povoláni “do boje” proti svému přesvědčení, můžete odmítnout narukovat až za cenu vysoké pokuty.

Kdo by ovšem v dnešní době byl takovým blbcem a chtěl být bojovým pěšákem v šachové hře nejmocnějších skupin světa?

autor: c

reklama
V roce 2017 opět k povinnému vojenskému odvodu! Vláda schválila zákon, armáda může naverbovat i ženy
Skóre: 4 (80%) hlasováno 2x
Autor:
c
Doporučujeme
Co si o tom myslíte?
Komentáře
Doporučujeme
Čtěte dál...