Transgender, co byl dříve muž, zápasil proti ženě a vyhrál. Zbabělče, vždyť jsi chlap, vzkazují kritici

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

S kritickou reakcí poté přispěchala hvězda UFC Sean Strickland. "Změň si jméno, říkej si žena, ale pořád jsi chlap. Vypadni z ženského MMA, zbabělče. Proto je atletická komise k ničemu. Varlata při narození = chlap," napsal bojovník elitní UFC na Instagramu.

reklama

zdroj: Instagram, strickland_mma / Twitter, Alana McLaughlin

Alana McLaughlin však takovou kritiku označila za transfobii. "Dobré ráno, přátelé, příznivci a další! Dostávám spoustu stejných ošklivých zpráv, které mě nazývají podvodníkem. Málem mě ukončila víc než jednou a na výsledkové listině rozhodně vyhrála první kolo. Tohle je jediný příspěvek, který k tomu udělám. Transfobové mě jen posilují," zareagovala transgender zápasnice.

zdroj: Instagram, strickland_mma / Twitter, Alana McLaughlin

Není to však zdaleka první rozruch, který způsobil transgender sportovec. Letošní olympiády v Tokiu se například zúčastnila i vzpěračka Laurel Hubbard, která před rokem 2012 ještě jako muž nasbírala řadu národních rekordů v mužské kategorii.

Kritici před startem olympiády tvrdili, že bude mít velkou výhodu oproti rozeným ženám, v Tokiu však Hubbard nakonec skončila bez medaile. To ale nemusí nic znamenat, protože vzhledem k povaze tohoto sportu je zde jistě menší rozdíl mezi ženou a mužem než například v MMA či jiných sportech.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 3x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...