Tesco vložilo do Vánoční reklamy muslimy, jejich zákaznící kroutí očima! Lidl nestačil? - Co na to říkáte?

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Někteří křesťané považují tuto reklamu dokonce za urážku.

reklama

Následné vyjádření Tesca, že chce touto reklamou spojovat lidi z důvodu, že Vánoce může slavit každý (pozn.: ten kdo je ovšem z logických důvodů neslaví, je jen těžko bude - krom role v reklamě - opravdu slavit), je poté naprostou fraškou, protože jsou to právě takovéto dráždivé kontroverzní reklamy, které vzbuzují - mnohdy záměrně - velké vášně ve společnosti a prakticky ji tímto naopak rozdělují.

Peníze až na prvním místě?

Za tímto vším se však dost možná skrývá zcela něco jiného a prostého - šokující virální marketing, který prostě funguje, a který v poslední době ve svých kampaních nasazují i ty největší značky a obchody.

Díky této "kauze", která vyvolala velké kontroverze se totiž o Tescu hodně mluví a to zcela zadarmo! A jelikož je Tesco nadnárodní obchod, který působí v mnoha zemích Evropy, má tato "kauza", jak by se dalo marketingově pěkně říci - celoevropský zásah. Z hlediska marketingu jistě dobrý, ač neoriginální počin, z hlediska morálky nebo vyšší přidávané hodnoty velkého řetězce do společnosti je takové rozpoutavání vášní ve společnosti společně s pokryteckým prohlášením o "spojování lidí" úplným dnem toho, co reklama v dnešní době může nabídnout.

Takové "přehmaty" nadnárodních řetězců, které vidíme v poslední době, jsou akorát voda na mlýn největším kritikům islámské migrace do Evropy. Ti jistě budou po zhlédnutí této reklamy říkat: "to je ta islamizace Evropy v praxi".

Podívejte na video

Video této kontroverzní reklamy naleznete na další stránce...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 2.3 (46.67%) hlasováno 3x
Autor:
Jana Čapková
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...