Rádoby premiér Bartoš obvinil Babiše a vládu z vyšší ceny sýra. Usměrnit ho musela i moderátorka

Piráti a jejich předseda Ivan Bartoš tropí v kampani jednu chybu za druhou. Ať už šlo v případě předsedy Pirátů o vymlouvání se ze svého mladického názoru, kdy by mu v 29 letech nevadila muslimská Evropa, přirovnání Ústecka k Rumunsku, anebo fiktivní souboje s Krpálkem.
zdroj: Pirátská strana
reklama
Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Přitom ještě v březnu dosahovaly preference Pirátů a Starostů podle agentury Kantar 34 % a Ivan Bartoš se se vší vážností chystal na roli premiéra. Podle posledních průzkumů však preference této koalice letí strmě dolů a nyní jsou okolo 20 %. Mohou za to právě kontroverzní výroky samotného Bartoše a ostatních členů Pirátské strany.

V předvolební debatě na serveru Deník, které se zúčastnili tři největší kandidáti na budoucího premiéra, se Bartoš pustil do toho současného skrz vyšší cenu sýra, což také nebylo zrovna nejšťastnější.

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

"Každý se může podívat, když jde do samoobsluhy, kolik stálo 10 dag sýra před 3 lety, před covidem a po covidu. Roste nám tady inflace a ta situace je fakt žalostná," řekl zde předseda Pirátů.

"Pane Bartoši, obávám se, že růst ceny sýra určitě nejde za Andrejem Babišem a jeho vládou," namítla politická analytička Deníku, která moderovala debatu.

I třetí účastník debaty Petr Fiala jakožto předseda pravicové strany, který jistě chápe principy volného trhu, ve kterém ceny určuje nabídka a poptávka, skoro až nevěřícně koukal. V zájmu neútočení na svého deklarovaného povolebního koaličního partnera slova Bartoše však v debatě nijak kriticky nekomentoval.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 2x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...