Před lety bojoval šéf lékařů proti povinnému očkování. Dnes by ho Kubek nařídil všem dospělým povinně

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Podle jeho slov z února 2010 by povinné očkování bylo v rozporu s článkem 5 Úmluvy o lidských právech a biomedicíně. "Každý občan má právo rozhodnout, zda mu má být, či nemá být lékařský zákrok proveden," řekl tehdy v pořadu ČT24.

reklama

Oponentem Kubka byla tenkrát v pořadu Události, komentáře další známá osobnost poslední doby Roman Prymula, který se stal na krátko před rokem ministrem zdravotnictví.

Svůj odmítavý postoj vysvětloval Kubek před lety slovy, že by při povinném očkování šlo až o příliš velký zásah do integrity člověka."Já jsem šokován tím, že takové myšlenky vůbec někoho napadají," říkal k nenaplněným záměrům povinně naočkovat 16 tisíc vojáků.

"Jsou zde výjimky, kdy může být člověk nucen k nějakému lékařskému zákroku proti své vůli, ale tam vždy musí být účel, který je přiměřený tomuto velkému zásahu do integrity daného člověka," poračoval Kubek.

Nešlo podlě nej o mor, který by si povinné očkování žádal "Ale tady se nebavíme o nějakém moru, který by decimoval celá města. To nejsou neštovice. Pan profesor (Prymula) vám určitě řekne, kolik procent nakažených lidí zemře na tuto prasečí chřipku," srovnával tehdy Kubek závažnost řádově slabší prasečí chřipky s nemocemi, které měly ve svých dobách smrtnost v desítkách procent.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...