Policista ve službě promluvil. Proč zaklekávají na lidi bez roušky? A jak se tomu bránit?

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Navíc nebylo v ulicích tolik „samotných“ nováčků, kteří ještě nemají potřebné zkušenosti s řešením vyhrocených situací (ano, tato práce je i o zkušenostech, ne jen o znalosti zákonů), jenže vzhledem k personální situaci a množství práce, která se teď po nás chce, to jinak nejde.

reklama

My, policisté na ulici musíme řešit takovéto situace, my z toho máme nervy a problémy a pak ještě když vidíme, jak vládní činitelé, kteří po nás chtějí tato nařízení vymáhat, a zbohatlíci na to kašlou a spoléhají na to, že se jim nic nestane, protože buď mají imunitu, nebo dost peněz na pokuty, to by mne čert sebral.

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Jasně, můžu od policie odejít, ale proč? Jsem u policie spoustu let a spoustu let dělám tu práci podle svého nejlepšího svědomí a myslím, že ji nedělám špatně. Snažím se odhalovat pachatele trestných činů, chytat zloděje, násilníky, feťáky a opilce za volantem, nacházet pohřešované, snažím se učit nové kolegy, jak dělat tu práci pořádně, jak s lidmi jednat diplomaticky, aby se předešlo zbytečným konfliktům, a to mne baví. Tahle doba snad pomine a já budu zase moct dělat jako dřív, ne věčně řešit a kontrolovat nařízení, o kterých si myslím své, nicméně je i přesto dodržuji.

Nedávno při rozhovoru s nějakou paní padla otázka...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 4.2 (83.75%) hlasováno 32x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...