Kdo může za nárust nakažených v Česku? Rádoby experti, kteří koronavirus zlehčují

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Jan Hnízdil
Jan Hnízdil je známý český celostní a rehabilitační lékař, jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny. V poslední době je však také známým odpůrcem roušek a odpíračem jejich přínosu v eliminaci šíření nákazy.

reklama

"Povinné roušky jsou zvrácenost, pitomce ze sebe dělat nenechám," řekl veřejně 15.9. Jan Hnízdil. Svým pacientům dále výslovně v rozhovoru pro Extra.cz radí bojkotovat nařízení nošení roušek.

Většina zemí postupně zavedla povinnost nošení roušek a panuje shoda nad jejich přínosem v zastavení šíření nákazy.

Roman Šmucler
Roman Šmucler je český zubní lékař a známý moderátor. Tohoto času i zároveň prezident České stomatologické komory. Patří mezi velké kritiky vlády a jejích opatření.

Na konci května přirovnal dle článku webu Forbes tehdy řádné nošení roušek k osmašedesátému a nástupu normalizace, kdy se o spoluobčanech v rouškách měl vyjádřit jako o těch, kdo "dobrovolně nosí náhubek". Zhruba v té době začali odpůrci nošení roušek nazývat roušku právě pejorativně "náhubkem" a začal tak pomyslný rouškový odboj.

Jan Žaloudík
Samotnou kapitolou pro sebe je poté senátor za ČSSD a bývalý ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně, který...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 5x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...