Jak vznikly názvy slavných světových značek jako např. Coca Cola nebo Starbucks? Neuvěříte...

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Starbucks - Oblíbená kavárna dnešní doby nosí název podle knihy Moby-Dick, použito bylo jméno postavy důstojníka Starbucka.

reklama

KIA - Při vymýšlení názvu této automobilky bylo použito slovo "ki"- "příchod"  a slovo "a" - "Asie", dohromady to tedy znamená "Příchod Asie".

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Sony - Akio Morita a Masaru Ibuka použili latinské slovo "sonus", což znamená "zvuk" , v angličtině se pro tento výraz používá slangově "sonny", ubrali jedno "n" a název budoucí miliardové společnosti byl na světě.

Nintendo - Význam další asijské značky vás jistě překvapí, toto Japonské sousloví by se dalo přeložit jako "leave luck to heaven", v češtině ve smyslu "svěřit štěstí nebi".

Instagram - Sociální síť, která zaznamenala v poslední době obrovský rozmach, nese svůj název podle slov "Instant camera" a "Telegram", v překladu myšleno pravděpodobně jako "Přenašeč fotek".

Coca Cola - Název zřejmě nejpopulárnějšího nápoje (hned po vodě), vznikl podle oříšku kola a listů koky, z kterých se vyrábí i droga...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autor:
Jana Čapková
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...