Hledala skrz seznamku milionáře, na oplátku nabízela svou krásu: Odpověď od jednoho byznysmena ji však dostala do kolen!

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Na tento inzerát ji odpověděl výkonný ředitel jedné z nejznámějších a největších bank v Americe...

reklama

"Milá krásná slečno,

s velkým zájmem jsem si přečetl vaši zprávu na fóru. Domnívám se, že více žen píše takové inzeráty. Dovolte mi, abych analyzoval situaci z hlediska investic.

Můj roční příjem je vyšší než 500 tisíc dolarů, splňuji tedy přesně vaše požadavky a doufám, že každý věří, že tu neztrácím čas. Z pohledu obchodníka vám řeknu, že by bylo velmi špatným rozhodnutím si vás vzít za manželku. Vysvětlení je velice jednoduché, nechte mě to objasnit.

Dejme detaily stranou, o co vy se snažíte, je udělat výměnný obchod "krásy" za "peníze": Osoba A nabízí krásu a osoba B za ni platí, jasné a férové. Ovšem je tu jeden velký problém, vaše krása bude postupně časem mizet a mé peníze by bez žádných racionálnách důvodů mizely také. Faktem totiž zůstává, že můj příjem může rok od roku ještě více růst, ale vy nemůžete být rok od roku hezčí.

Proto z pohledu ekonomiky já jsem rostoucí aktivum a vy jste odpisové aktivum. Nejedná se zde však o normální znehodnocení, ale o exponenciální znehodnocení. Pokud je tedy krása vaše jediné hodnotné aktivum, tak za 10 let bude vaše hodnota mnohem nižší.

Je to jako na Wall Street, každý obchod má svou pozici, i randění s vámi má svou "obchodní pozici". Proto v případě, že by vaše tržní cena klesla, budu vás jako správný obchodník muset prodat...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 4.3 (86.67%) hlasováno 15x
Autor:
Jana Čapková
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...