Evropská unie chtěla vymazat Vánoce, jména i oslovení žen. Eurokomisařka pro rovnost z tohoto skvělého nápadu nakonec vycouvala

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

"Matka Marie. Otec Josef. Ať žijí svaté Vánoce. Doufám, že to v Evropě nikoho neurazí," napsal například na svém Twitteru provokativně Matteo Salvini, který je šéfem konzervativní strany Liga severu.

reklama

"Musíme vždy nabízet inkluzivní komunikaci, abychom zajistili, že každý bude ctěn a uznáván ve všech našich materiálech bez ohledu na pohlaví, rasu nebo etnický původ, náboženství nebo vyznání, zdravotní postižení, věk nebo sexuální orientaci," obhajuje maltská politička svou příručku v úvodu dokumentu.

Dalli však poté, co schytala značnou kritiku od italských konzervativců, tamní levice až po papeže, svou příručku následně stáhla zpět k přepracování. "Byly vzneseny určité obavy ohledně některých příkladů uvedených v pokynech pro inkluzivní komunikaci. Tyto obavy zkoumáme s cílem vyřešit je v aktualizované verzi příručky," oznámila eurokomisařka pro rovnost na svém Twitteru.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 4x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...