Evropská unie chtěla vymazat Vánoce, jména i oslovení žen. Eurokomisařka pro rovnost z tohoto skvělého nápadu nakonec vycouvala

Členka Evropské komise Helena Dalli vypracovala příručku, podle které by čelní politici Evropské unie neměli říkat slova jako vánoční svátky, Vánoce či oslovovat mladé dívky jako slečny a ženy jako paní.
Hashtagy článku: #Evropská unie #Vánoce
zdroj: Twitter, Helena Dalli
reklama
Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Maltská eurokomisařka se koncem října pochlubila na svém Twitteru příručkou s názvem #UnieRovnosti. "Začleňování rovnosti do hlavního proudu znamená, že všechny produkty musí mít rozměry rovnosti včetně komunikace. Jelikož je naším cílem vést Evropskou unii v rovnosti, jsem hrdá na to, že mohu zveřejnit příručku inkluzivní komunikace Evropské komise," napsala Dalli na Twitteru.

Eurokomisařka dokument nakonec po kritice stáhla k přepracování, ale i tak způsobil bouři nevole, zejména v pro ni nedaleké Itálii.

Neříkejte Vánoce

Italští novináři ze serveru ilGiornale.it, kteří tuto příručku dostali do rukou, dokument prozkoumali a zjistili, že by členové Evropské komise neměli například používat slova jako vánoční svátky, protože by to mohlo pohoršovat lidi, kteří křesťanské Vánoce neslaví. Podle Dalli by bylo mnohem vhodnější říkat pouze "svátky".

Dalším úskalím pro rovnost v Evropské unii by podle interního dokumentu mohlo být oslovení...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 4x
Autorský
článek
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...