Dvě Češky vysílaly v autě Live Stream na Facebooku a v přímém přenosu tragicky nabouraly: Toto video by měl vidět povinně každý řidič!

Dvě mladé dívky cestovaly autem silnicí z Mostu na Bílinu, svou cestu již bohužel nedokončily. V zátačce u Obrnic havarovaly, řidička svým zraněním podlehla.
zdroj: Youtube 3x
reklama
zdroj: Youtube 3x

Neradi zveřejňujeme takto tragické zprávy, ještě k tomu, když jde o tak mladé životy. Na druhou stranu pořízené video, které zachycuje události před nehodou, samotnou nehodu a následné záchranářské práce, je dokonalou ukázkou  a odstrašujícím příkladem toho, co v autě nedělat. Následky mohou být v okamžiku tragické.

Spousta youtuberů, ale i obyčejných mladých lidí si v poslední době zvykla natáčet sebe samotné za jízdy v autě, komunikovat na kameru a někdy dokonce komunikovat i přímo s několika fanoušky, či přáteli jako v tomto případě. Při těchto činnostech lidé ale mnohdy zapomínají na to nejdůležitější – věnovat svou pozornost jízdě. Za volantem by se totiž člověk neměl věnovat mobilnímu telefonu nebo kameře, ale především řídit.

Dívky svou cestu vysílaly živě na Facebooku, k jízdě však přistupovaly ledabyle, což dokumentují samotná slova řidičky již ze začátku videa “Neřeším zákazy”. V další části přenosu vyjadřují obavy nad tím, aby nedostaly pokutu a že divákům ukáží, jak pojedou 180 km/h. Za jízdy obě komunikovaly prostřednictvím tohoto přenosu se svými přáteli, či fanoušky. Spolujezdkyně dále komentuje jízdu slovy: “Jezdíme tady zákaz, nezákaz, jednosměrka, nejednosměrka…” Následně řidička vytahuje také svůj mobilní telefon a začne telefonovat.

zdroj: Youtube 2x, Google maps

Řidička za jízdy telefonovala a několikrát se věnovala více kameře než řízení automobilu

A právě z těchto důvodu není společensky vůbec vhodné to, co předvádí youtuber MikeJePan, který k porušování předpisů a překračování povolené rychlosti kvůli reklamě na společnost proti pokutám svými videi nepřímo ostatní mladé nabádá.

Holky do live-streamu následně křičely, že se nudí, přesto jejich tachometr zbytečně vystoupal až na 140 km/h. Z posledních slov před nehodou až zamrazí: “Už jedeme 120, během chvilky, ona je blázen… 140! (na kamaráda) Teď teprve vyjíždíme z Mostu, za pět minut u Tesca, stíháš? Hele, posr*l nás pták. Hele, kolik jedeš? Ty p*čo, ty p*čo…”

Volkswagen Brouk poté najel na patník, otočil se o 180 stupňů a tvrdě narazil do protihlukové stěny. Řidička bohužel na následky nehody zemřela.

zdroj: Youtube 2x, Google maps

Dívky havarovaly na tomto zrádném místě za zastávkou, řidička pravděpodobně dostala smyk, kdy následně strhla volant doprava

Je vhodné ještě minimálně jednou tučným písmem poznamenat a nejlépe všem vytesat do hlavy: Toto video je naprosto smutně dokonalou ukázkou toho, co v autě za žádných okolností rozhodně nedělat.

Co však nanejvýš oceňujeme na tomto videu je snaha všech lidí kolem, kteří byli svědky této nehody a chtěli holkám bezprostředně po bouračce pomoci. Zejména paní ze Zlína, ta se starostlivě snažila dívku, která nabrala vědomí, co nejvíce upokojit do příjezdu záchranářů, což rozhodně nebyla jenoduchá situace.

Kéž by tento zmařený život, který byl zachycen v přímem přenosu, byl impulsem všem řidičům k zodpovědnější jízdě, zejména těm mladým, kteří brali doposud jízdu za volantem podobně na lehkou váhu jako tyto slečny…

Kéž by si každý řidič takto uvědomil, že má dodržovat alespoň bezpečnou rychlost.

Kéž by tohle byl odstrašující příklad, díky kterému si každý uvědomí, že za volantem nemá natáčet, volat, nechat se rozptylovat, ale má se věnovat hlavně řízení.

Kdyby toto dívky, zejména samotná řidička, dodržely, nehoda by se pravděpodobně ani vůbec nestala…

autor: c

 

reklama
Dvě Češky vysílaly v autě Live Stream na Facebooku a v přímém přenosu tragicky nabouraly: Toto video by měl vidět povinně každý řidič!
Ohodnoťte článek
Autor:
c
Doporučujeme
Co si o tom myslíte?
Komentáře
Doporučujeme
Čtěte dál...