Dívka volala před smrtí o pomoc z vrahova telefonu. Policie myslela, že si dělá srandu

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

"Už přichází, už přichází," zaznělo v posledním hovoru. Krátce poté vrah oběť pravděpodobně zabil. Rumunská policie si tento případ rozhodně za rámeček nedá, tamní policejní složky totiž celou událost podcenily opravdu nehorázným způsobem.

reklama

Nejprve brali hlášení jako vtip, poté po dlouhých 16 hodinách vyslali hlídku, která ještě další 3 hodiny čekala na soudní povolení, aby se podívala do domu, který jim Alexandra popsala. V nálehavých případech však prý tento příkaz není nutný.

Vrahova sousedka dokonce také upozornila policii telefonickým hlášením, že slyší z vedlejšího domu křik. Ani tímto oznámením se však bohužel policie nezabývala.

V Rumunsku následně začaly velké protesty namířené proti práci policie. Na základě této hrůzné události a masivních protestů byl již odvolán policejní prezident a zbytek policejního útvaru čelí velké kritice i od prezidenta a dalších politiků.

Policie vzala do vazby pětašedesátiletého Gheorghe Dinca, který zprvu tvrdil, že dívku vůbec nezná. Nedokázal však důveryhodně vysvětlit, proč dívka volala před smrtí o pomoc právě z jeho telefonu. Na zahradě jeho domu našla policie následně kusy těla Alexandry. Pod tíhou důkazů se Dinca k vraždě doznal.

Na jeho pozemku vyšetřovatelé ovšem nalezli také další těla. Bývalý automechanik, který si přivydělával jako řidič taxíku, má na svědomí celkem 3 dívky.

Dinca se tak dále přiznal k vraždě Luizy Melencuové, která byla pohřešovaná z dubna tohoto roku a třetí doposud neznámé dívce, kterou rumunská média zatím nemedializovala.

Vrah těla dívek rozpouštěl v sudu s kyselinou. Jeho motiv je dosud neznámý.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 2x
Autorský
článek
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...