Chorvatsko otřáslo zemětřesení. Video jej zachytilo v přímém přenosu

Chorvatsko se ocitlo v šoku po silném zemětřesení, které zde nepamatují. Během rozhovoru zachytilo zemětřesení video v přímém přenosu.
zdroj: Youtube
reklama
Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Zatímco otřesy do 4,5 Richterovy stupnice lidé často ani nepocítí, Chorvatskem otřáslo zemětřesení o síle až 6,4. To značí silné zemětřesení.

Chorvatsko tak krátce před Silvestrem zažilo událost, kterou nepamatuje. Zemětřesení si zatím vyžádalo 7 obětí a velké škody na majetku. Mezi nejvíce postižené oblasti patří města Sisak, Petrinja a Glina.

Podle odborníku se země bude třást ještě nějakou dobu, tyto otřesy by však již měly dosahovat menších hodnot od 3,9 do 4,8 stupně.

V městě Petrinji o 16 000 obyvatelích došlo nejprve 28. prosince k lehčím zemětřesením o síle 5,2 a 4,9. Druhý den zde došlo k již zmíněnému silnému zemětřesení o síle 6,4. Tento otřes město značně poničil a navíc byl zachycen na videu během tiskové konference k událostem předešlého dne.

Muž na videu zrovna promlouvá na kamery a v ten moment...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 1x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...