Čech natočil, jak Kaufland okrádá. Ukázalo se, že nakonec okradl obchod on sám

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Svůj "experiment" prováděl na žluté paprice s cenou 129 Kč/kg. Nejprve ji zvážil normálně a vyjela mu hmotnost 262 gramů za cenu 33,80 Kč. Při druhém pokusu ovšem sundal plastový kryt s letákem a objevil, že navážil 154 gramů za cenu 19,90 Kč. Nabyl tedy dojmu, že ho chtěl Kaufland skrz "skryté" zatížení okrást.

reklama

Ovšem váha v oddělení zeleniny funguje úplně stejně jako ty, které známé v kuchyni - lze tam nastavit určitou gramáž, která se nebude do výsledné váhy počítat a i přes zatížení ukáže nulu. V praxi to využívají například prodavačky u pultu s pomazánkami, či uzeninami, kde prvně naváží plastovou krabičku, aby se do výsledku nepočítala a vy platili pouze za chtěný produkt.

Takže pokud si tento pán svou pokusnou papriku odnesl a zaplatil za ni 19,90 Kč, v konečném důsledku to byl on, kdo řetězec Kaufland okradl. Pravdou ovšem je, že ze strany obchodu se s umístěním letáku pod plastový kryt na váze jedná o velice nešťastné řešení.

Zarážející je však to, že příspěvek o údajném okrádání obchodu měl na Facebooku více než 12 000 sdílení, od lidí, kteří nadávali na "zlodějský" Kaufland. To je zároveň i smutnou ukázkou toho, že lidé vůbec nepřemýšlí kriticky a vše co jim někdo na internetu naservíruje, berou za fakt.

Podívejte nyní na videu na nového potravinového inspektora v akci...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 4.8 (95%) hlasováno 16x
Autorský
článek
Autor:
Jana Čapková
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...