Afghánské ženy litují naše ženy, že musí chodit do práce. Je to úplně jiná kultura, říká arabista

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Evropské ženy sice nyní litují ženy v Afghánistánu, které s příchodem Tálibánu budou mít z našeho pohledu menší svobodu a práva, a přitom ani netuší, že afghánské ženy mohou litovat zase je. "Tradiční afghánská žena lituje českou ženu, protože musí chodit do práce, neživí ji muž. Musí se o všechno starat a nemá to zlato, které ona dostala ke svatbě. Je pro ně nepředstavitelné, že v té 'barbarské' Evropě platí ženy věno muži," říká arabista Pelikán.

reklama

K otázce migrace poté Pelikán sdělil, že Tálibán lidem podle jeho názoru bránit v odchodu ze země nebude, ale že migrace z Afghánistánu bude pouze z toho důvodu, pokud ji Evropa dovolí.

O islámu jako takovém arabista hovoří, že není kompatibilní se západním způsobem života z toho důvodu, protože by měl být neměnný, kdežto v naší kultuře život prochází neustálým vývojem. Zároveň však dodává, že problémy při migraci nevznikají principiálně kvůli islámu, ale spíše všeobecně z důvodu výrazně rozdílného způsobu života.

Podívejte nyní na celý rozhovor...

Pokračování článku na další stránce

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 2x
Autorský
článek
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...