Advokátka Klára Slámová zachránila dítě z rozžhaveného auta. Otec jí za to vynadal

Advokátce a na krátkou dobu také poslankyni za ODS Kláře Long Slámové se povedl hrdinský čin. Díky své vnímavosti a rozhodnosti pomohla zachránit dítě z rozžhaveného auta.
zdroj: Facebook/Flickr
reklama
Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

Klára, která v uzavřeném rozžhaveném autě uviděla plačící dítě, tento fakt neprodleně oznámila policistům, kteří stáli opodál. Ti následně začali celou situaci řešit.

"Právě jsem měla otřesný zážitek. Zaparkuju auto, sedím a připravuji se na jednání. Najednou vedle sebe slyším dětský pláč. Okamžitě vylítnu z auta a spatřím dítě zavřené ve vedle stojícím vozidle, okénko pootevřené cca 8 cm. Sáhnu dovnitř, tam výheň. Rozhlédnu se rychle kolem, vidím policejní auto," popisuje celou situaci na svém Facebooku.

Veškerý text na této stránce je chráněn autorským zákonem, jeho nelegální užití na jiném webu bude řešeno právní cestou. © Bulwar.cz

"Během cca 3 minut nalezen "otec". Namísto toho, aby si posypal popel na hlavu a poděkoval, začíná na nás řvát a mně téměř vyhrožovat. Neskutečný, co je kolem zla a lhostejnosti," dodává advokátka, kterou zná česka veřejnost zejména kvůli tomu, že zastupovala Jiřího Kajínka nebo rodinu Moniky Kramné v soudním procesu s Petrem Kramným.

"Dobytek tvrdil, že měl v plánu se vrátit "za chvíli". Nevím, co je chvíle, ale to auto tu pořád stojí. I s tím pootevřeným okýnkem," dodala Slámová ještě hodinu po zveřejnění svého příspěvku.

Dítě může při vysokých teplotách zemřít v autě už po velmi krátkém čase. Odbornící uvádějí, že po pár minutách dochází k přehřátí organismu, po deseti až dvaceti dítě ztrácí vědomí a následně může dojít k selhání organismu.

Letos v Americe už se údaly dva případy, při kterých děti v autě vlivem vysokých teplot a nezodpovědnosti svých rodičů zemřely.

Stejně jako pro děti může být pobyt v uzavřeném rozpáleném autě fatální i pro pejsky. Dávejte pozor tedy i u nich.

reklama
Skóre: 5 (100%) hlasováno 7x
Autor:
Martin Hronek
Co si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Čtěte dál...