Životní tajemství černého koně voleb Tomio Okamury: Neuvěříte, co jako dítě musel zažívat!

Tomio Okamura patří mezi naše nejvýraznější politické lídry současnosti, se svou stranou SPD je považován za černého koně voleb a dost možná jediného reálného konkurenta na vítězství v letošních volbách vůči Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO.
Hashtagy článku: #CZ/SK #Oblíbené #Politika #Video
zdroj: Youtube 2x
reklama
zdroj: Youtube 2x

Tomio Okamura a jeho SPD se snaží o výraznou změnu české politiky, změnu k opravdové demokracii, tzv. přímé demokracii, kde mnohem více rozhodují lidé a mnohem méně politici.

Demokracii tu máme 28 let, v poslední době však začala výrazně pokulhávat. Stalo se tak v důsledku toho, že se u moci měnily stále ty stejné strany jako ODS, ČSSD, KDU-ČSL. Nebo tu byli stále ti stejní politici, kteří za každou cenu měnili „kabáty“ jako například Miroslav Kalousek (z KDU-ČSL do TOP 09) nebo Karel Schwarzenberg (z ODA do TOP 09), aby mohli neustále  mluvit do veřejného dění, či se podílet na moci.

Tyto „tradiční“ strany, jak je jim přezdíváno, pro které předvolební slib znamenal většinou pouze billboard před volbami, ty strany, za kterými se kupil jeden korupční skandál za druhým, ty strany, pro které názor běžného občana je měněcenný, což dávají někdy i arogantně najevo, začaly být nyní pro dobré fungování společnosti problém a překážkou ke skutečné demokracii. Ta forma „demokracie“, která tu vládla 28 let se nyní jeví jako dysfunkční přežitek, který je nutné nahradit (aktualizovat) lepším systémem. Stejně jako potřebuje aktualizaci váš prohlížeč nebo mobilní telefon, stejně tak potřebuje aktualizovat i naše demokracie, a to jako sůl. Pokud se nechceme vrhat zpátky do minulosti ke komunismu nebo nechceme zkoušet riskantní variantu s manažerským vedením země „jako firmy“, nápad Tomia Okamury s přímou demokracií se jeví jako velice slušné řešení.

Nemáte rádi prezidenta Zemana, nelíbí se vám jeho chování? Odvolejte ho v referendu!

Pokud by obdržel dostatečný počet hlasů pro odvolání, byl by odvolán – tím jsme se však přenesli do určité vize budoucnosti, možnost takového přehodnocení služeb politika vůči občanům a zejména vůči svým voličům totiž zatím nemáme. Přímá demokracie však obsahuje nejen prvky jako přímá volba prezidenta, poslanců, senátorů, hejtmanů, starostů, ale zároveň jejich možnou odvolatelnost v lidovém referendu. Samotná možnost odvolatelnosti politiků je totiž skvělým hlídacím mechanismem, kdy hlas politikovi, či straně ve volbách neznamená jeho absolutní mandát na 4 roky (např. v případě voleb do PS) jako doposud, kdy si politici mohou po volbách prakticky dělat, co chtějí – ale díky tomuto mechanismu by hlas ve volbách platil pravděpodobně jen do té doby, dokud bude politik a jeho strana plnit program, za který byl zvolen – v opačném případě by takový politik mohl být odvolán na základě referenda.

zdroj: SPD.cz

Lidová referenda, tedy názor občanů, k důležitým otázkam směřování země, je to, co opravdu potřebujeme. Je to prozatím ta nejvyšší možná úroveň demokracie, která byla vymyšlena. Protože referendum nemusí být pouze o odvolání politika, mělo by být i otázkách, zda-li stále cheme být v EU, zda-li chceme inkluzi do škol, zda-li chceme EET, zda-li chceme přijímat migranty a v jakém množství atd. O těchto věcech by neměla rozhodovat hrstka politiků, která se snadno může zpronevěřit svému programu, za který byli zvoleni, a na který měli mandát, ale o těchto důležitých věcech by měli rozhodovat ti, kterých se to přímo týka, sami občané – pomocí přímé demokracie.

Program SPD je tedy z velké části o přímé demokracii, kterou má strana v názvu, ikdyž v mnoha médiích je i přesto vyzdvihován pouze jejich negativní přístup k migraci. Ale není to jen přímá demokracie nebo otázka migrace, SPD má velmi užitečné návrhy pro podnikatele jako platba DPH až po skutečné uhrádě faktury, zrušení EET nahrazené paušální daní a mnoho dalšího.

Xenofob a rasista?

Tomio Okamura býva mnohdy považován za xenofoba nebo rasistu s ohledem na jeho odmítavý postoj vůči nelegálním migrantům, případně muslimům.

Je to docela vtipné, protože samotný Okamura, ikdyž se dle vlastních slov cítí být daleko více Čechem, je etnicky Čechem napůl, protože díky otci je etnicky z poloviny i Japoncem – bývalou manželku má Japonku, ta žije také v ČR, s ní má syna, má zde dva bratry a jistě spoustu přátel z ciziny. Jak by takový člověk mohl být xenofobem? Jeho kritika nelegálních migrantů, kteří překročili bez povolení hranice EU je přeci na místě? Jeho kritika kvót, kdy ČR za nestřežení hranic EU, za války v arabských zemích a za kolonizování Afriky, nenese žádnou odpovědnost, je přeci na místě, nebo ne? Jeho odmítavý postoj vůči muslimských migrantům s ohledem na zkušenosti z nezačleněním jejich vlastních komunit v zemích jako Německo nebo Francie a na základě obrovské vlny teroristických útoků v Evropě od roku 2015, je naprosto logický, nebo ne?

Možná ještě vtipnější je označení za rasistu, protože rasismu si užil samotný Okamura dost a dost jako malé dítě. V Česku (na což nemůžeme být jako národ hrdí) mu dle jeho slov v mladí nadávali do „žlutých“, někdy ho i za jeho původ šikanovali, v Japonsku si na něj také ukazovali, protože neměl 100% japonské rysy. Jak by takový člověk mohl po tom, co prožil, být rasistou? Bývá tak označován mnohdy i za názory ohledně nepracujících romů. Jak jim však vzkazuje v tomto projevu zde, rasismu a diskriminaci se sám snadno vyhnul poté, co začal poctivě pracovat.

Okamurovo dětství nebylo lehké, byl bit po vzoru japonské výchovy přísným otcem, skončil s bratrem v dětském domově, zažival skutečný rasimus a diskriminaci na vlastní kůži, a to nejen v Česku, prošel si i několika manuálními prácemi – jaký to rozdíl oproti celoživotnímu politikovi typu Bohuslava Sobotky.

Podívejte nyní na celý jeho životní příběh a nahlédněte tak do nitra muže, který po volbách bude dost možná výrazně hýbat kormidlem naší vrcholové politiky. Video je z roku 2009, takže nemusíte mít obavy, že by se jednalo o nějaký politický kalkul…

autor: c

reklama
Životní tajemství černého koně voleb Tomio Okamury: Neuvěříte, co jako dítě musel zažívat!
Ohodnoťte článek
Autor:
c
Doporučujeme
Co si o tom myslíte?
Komentáře
Doporučujeme
Čtěte dál...