Z držitele Nobelovy ceny za mír nakonec největším lhářem století? Vyvolený Obama naprosto zklamal…

zdroj: Youtube / CC-BY, Flickr.com/walkadog - Beverly & Pack / Archív
Hashtagy článku: #Oblíbené #Politika #Video
On měl být tím vyvoleným, on měl být tím, kdo zajistí mír ve světě, když si jej trochu přirovnáme k Anakinu Skywalkerovi ze ságy Star Wars, filmový nadšenec jistě ví, že Anakinův osud nabral nakonec úplně jiných otáček...
reklama

Celý svět v roce 2008 upíral zraky na budoucího prvního černošského prezidenta USA, který měl ohromné charisma, obrovský drajv, sršel z něj entusiamus, vzbudil v mnoha lidech velké naděje na dobré zítřky. Začátek nebyl špatný, v Praze jednal úspěšně o snížení počtu jaderných hlavic společně s tehdejším ruským prezidentem Medvěděvem. Hned na začátku v roce 2009 získal Nobelovu cenu za mír, to mnozí kritizovali s tím, že ještě nic vlastně nedokázal, měl to být příslib a motivace do budoucnosti, lidi však naděje neopouštěla…

Co se ovšem stalo za 8 let jeho vládnutí? USA ztratili své dominantní postavení ve světě, vztah s Ruskem je na bodu mrazu, stali se pokryteckým „vývozcem“ demokracie a prvočinitelem všech problémů v arabském světě, kde následně zavládl chaos. Nevadil totiž tvrdý ortodoxně-islámský režim v Saúdské arábii, ale režimy Lybie, Egyptu, Sýrie – tehdy stabilní státy s poměrně slušnou životní úrovní, ano. Z toho zmatku dokonce vznikla nejbrutálnější teroristická skupina v historii – Islámský stát. Aktuálně je ve světě největší míra nebezpečí od konce Studené války.

Jeho impotentní a pokrytecké vládnutí přineslo mnoho problémů, následky podporování různých protivládních rebelských skupin v arabském světě (potažmo na Ukrajině) nyní tvrdě odnáší Evropa tzv. migrační krizí.

Za 8 let z něj vyprchaly všechny úsměvy, energie a ideály, které měl na začátku. Mnohými je považován za pouhého řečníka, či jakéhosi mluvčího, kdy ve skutečnosti rozhoduje někdo v zákulisí. Je totiž pravda, na částečnou obranu Baracka Obamy, zda-li za jeho nedobrou politiku nemůže protkaný lobistický systém v USA, který jej jednoduše semlel.

Přesně za rok vyprší jeho druhý prezidentský mandát, mnohými bude označován za velké zklamání, dost možná odejde z úřadu jako jeden z nejhorších prezidentů USA vůbec.

Světem se nyní šíří parodické video, které vyvrací mnoho věcí z jeho projevu v Káhiře v roce 2009, kdy se snažil svými slovy, tak trochu pro něj typicky, zalíbit místním.

Ovšem snažil se až moc, video totiž poukazuje v satirickém stylu na jeho přešlapy a lži v daném projevu, což ovšem bohužel u amerických prezidentů není zřejmě nic neobvyklého

autor: c

reklama
reklama
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?