Tvrdá předvolební prezidentská ANTI-kampaň začala! Známí čeští herci z televize se postavili proti Zemanovi, nic falešnějšího jste neviděli

Kolem velké kauzy "Brady" je mnoho nejasností, mnoho polopravd, či lží z jedné, či oné strany, takže není možné zjistit, kde je skutečně pravda - ona býva totiž většinou někde uprostřed. Jedno je však nanejvýš jisté, někomu se to v tento okamžik před sledovanými oslavami 28. října náramně hodí!
zdroj: Youtube, Show Jana Krause 3x
reklama
zdroj: Youtube, Show Jana Krause 3x

„Jedna strana konfliktu“ je totiž zcela přesvědčena o tom, jak to celé bylo, pravděpodobně měli přístup i k neveřejným důkazům, k nahrávce rozhovoru mezi prezidentem Zemanem a ministrem Hermanem, mají zřejmě výsledky z detektoru lži, výpisy hovorů Česko – Kanada, otisky prstů z roztrhané pozvánky pana Bradyho…

Protože předseda STAN Petr Gazdík, přezdívaný jako „Kalouskovo (B)éčko“ v reakci na tuto kauzu, díky které již  údajně trpělivost se Zemanem přetekla, svolal jakože „na protest“ s velkou pompou oslavu 28. října na Staroměstské náměstí, kam si pozval právě současnou mediální hvězdu „ANTI-Zeman“ kampaňě Jiřího Bradyho doprovazáného ministrem Hermanem, který nyní bez svého strýčka z druhého kolene neudělá na veřejnosti ani krok a celou akci bude čistě zcela náhodně „pouze“ moderovat Michal Horáček, a úplně, to už úplně náhodou Michal Horáček minulý týden oznámil, že hodlá kandidovat v prezidentské volbě 2018. Horáček však nezapomněl samozřejmě poznamenat, že „kampaň ještě nezahájil“, ale 28. října jen tak náhodně, když půjde okolo Staroměstkého náměstí, se ocitne na společném pódiu se všemi politiky kritizujícími Zemana a samotným „ANTI-Zeman“ symbolem, panem Bradym.

V takových kampaních je vždy nejúdernější, když máte symbol svého boje v podobě určitého člověka s určitým příběhem (a je jedno, že v tom příběhu je mnoho nejasností a otazníků – i tak to funguje!), z toho politici z křídla „Zemanofobiků“ dokáží vyždímat maximum. Ale co chudák pan Brady, že je tak politicky využíván? Asi má svého prasynovce opravdu rád. Politici se předhánějí v tom, kdo jej nyní ocení, protože ví, že tím získají u odpůrců Zemana politické body. Pan Brady sice tedy nedostane řád T.G. Masaryka, zato odjede z ČR do Kanady jako ověnčený vánoční stromeček s mnohými narychlo vymyšlenými pseudo-oceněními. Snad jen nedojde i k udělení řádu myšího kožíšku…

Michal Horáček je známý (krom založení sázkové kanceláře Fortuna) jako textař a producent, který zná mnoho lidí z divadelního, hudebního a hereckého odvětví. A právě opět při další náhodě, která se stala, kdy lidé z tohoto kulturního prostředí, které znáte nejen z televizních obrazovek, natočili pro Show Jana Krause krátká videa se vzkazy, ve kterých, buď kritizují Zemana přímo, nebo nepřímo prostřednictím pana Bradyho. Až příliš to připomíná okopírovaný koncept z dílny Demokratů v letošních amerických volbách (akorát v trapnější verzi – De Niro to zahrál se vší oscarovou vážností), kde Hollywodští herci radili svým divákům, že nemají volit Trumpa, protože oni jsou Hollywoodští herci a ví přeci všechno líp. Ovšem taková videa mají obvykle úplně opačný efekt, protože od koho mohou být podobná videa falešnější než od lidí, kteří se živí předstíráním emocí a hraním dle scénáře?

Michal Horáček měl možná pravdu, on ještě svou vlastní kampaň naplno nazahájil, ovšem „ANTI-Zeman“ kampaň po jeho rozhodnutí kandidovat nabrala v tomto čase pořádně na obrátkách!

Upřímně spousta lidí má z oné mediální masáže již Brady až po krk. Protože z pána, kterého nikdo neznal ještě před pár týdny, se stala hlavní tvář politické antikampaně proti současnému prezidentovi. Tito politici moc dobře ví, že pokud se nemá stát v roce 2018 prezidentem opět Miloš Zeman, není jiné možnosti než se sjednotit, podpořit jednoho stejného kandidáta a společně táhnout proti Zemanovi, jako se to děje již nyní – Gazdík (STAN),  Dienstbier (ČSSD), Němcová (ODS), Herman (KDU-ČSL) – všichni na stejné vlně – a přesně taková symbióza tak nesourodých subjektů a jejich podporovatelů právě symbolizuje onu „mýtickou“ Pražskou kavárnu.

autor: c

reklama
Co si o tom myslíte?
Komentáře
Vyčkejte prosím, načítám...