Oborové katalogy, které vám zjednoduší cestu k tomu, co hledáte

zdroj: CC-BY, Flickr.com/barbara-pictures - BarbaraWilli
Hashtagy článku: #Oblíbené

Běžný uživatel internetu, který hledá služby v okolí svého bydliště nebo zaměstnání, se většinou neobejde bez pomoci vyhledávače, jako je třeba Google nebo Seznam, anebo rozcestníku, jenž odkazy na webové stránky třídí podle kategorií a podkategorií. Jak vyhledávače, tak rozcestníky mají ale některé nevýhody – obsahují velké množství informací, které ztěžují cestu k cíli, a někdy dokonce i neaktuální údaje.

reklama

Takové nedostatky ale nečekejte u specializovaných adresářů zaměřených zcela výhradně na konkrétní obor služeb. Ty přehledně zobrazují kontakty na skupinu firem nebo živnostníků nabízejících konkrétní službu, které je možné libovolně třídit a filtrovat (například podle místa provozovny). Neobsahují žádné údaje navíc a uživatele neobtěžují informacemi, jež jsou ve chvíli, kdy dané kontakty vyhledává, naprosto zbytečné.

reklama

Další velkou výhodou spravovaných oborových katalogů je neustálá komunikace mezi jejich provozovatelem a poskytovatelem služeb, která zajišťuje okamžitou aktualizaci zveřejněných údajů, případně přímá správa všech informací jednotlivými firmami. Ti tak mohou návštěvníkům v rámci adresáře prostřednictvím své vizitky sdělit vše podstatné, upravit otevírací dobu během dovolených nebo prázdnin, ale také přidat důležité novinky, které se jejich provozovny týkají. Návštěvník katalogu tak dostává pouze relevantní a aktuální údaje, což často není běžné ani na internetových stránkách, pokud je spravuje někdo jiný než samotný podnikatel. Příkladem takového oborového adresáře je nový internetový server hledamkadernictvi.cz. Jak už jeho název napovídá, je zaměřen na poskytovatele kadeřnických služeb – kadeřnické salóny, holičství a samostatné kadeřnice. Jeho předností je možnost zobrazit si provozovny v konkrétním městě i jeho širším okolí, filtrovat podle typu poskytovaných služeb nebo vyhledávat podle názvu. Poloha jednotlivých provozoven, odpovídajících zadaným kritériím, se přitom zobrazí na přehledné mapě, takže uživatel hned vidí, jak daleko to k nim má nebo jestli neleží na plánované trase třeba při procházce městem nebo při cestě ze zaměstnání. Lahůdkou, kterou internetový adresář kadeřnictví a příbuzných oborů umožňuje, je také okamžitý přehled o tom, které salony nebo kadeřnice mají právě teď otevřeno.

Samozřejmostí je optimalizace stránek pro nejrůznější zařízení, takže vyhledávat a třídit nemusíte jenom na obrazovce počítače, ale také přímo v terénu – na displeji mobilního telefonu nebo tabletu.

autor: pr

reklama
Nepřehlédněte:
loading...
Co si o tom myslíte?