Nové video Islámského státu (IS), kde má chlapec popravit ruské agenty: Proč ale vypadá jako FAKE?

zdroj: Liveleak
Hashtagy článku: #Oblíbené #Šokující #Video

Islámský stát zveřejňuje s velkou četností svá videa z poprav nepřátel. Někdo by mohl říci, že je to skoro jakási nechutná reality-show.

reklama

Tyhle videa ovšem vzbuzují obrovské pochybnosti. Proč je v těchto videích použito tolik filmových triků, takových které používají běžně produkce největších hollywoodských trháků? Je použito gradování atmosféry, jsou pužité všemožné úhly kamery, které běžně slouží k oklamání divákovi pozornosti, nechybí zpomalené záběry, jsou zde šikovné střihy – tohle vše se používá běžně v akčních filmech a seriálech.

Proč to ale používat u videa, kde chce někdo ukázat světu barbarskou popravu?

To jaké triky dokáže počítačová technika vám ukáže známý mistr sřihu zde. O tom, jak lze klamat a vytvářet naprosto jiné scény než ty, které jsou skutečné, což běžně používají například televize, můžete shlédnout zde.

Proč by se tedy tomuto mělo v době digitálních technologií bezmezně věřit? Jaký motiv by ale inscenování těchto videí mělo? Vše vzbuzuje hromadu otázek na které bohužel zatím nemáme odpovědi, až čas ukáže, kde byla pravda.

Pravdou ale je, že i ve filmu to vypádá mnohdy velmi skutečně, když postava zemře, přitom herci neumírají…

V nejnovějším videu má malý chlapec zastřelit ruské špióny.

autor: c

AKTUALIZACE: Původní 7-minutové video bylo vymazáno a již není k dohledání, z důvodu aby se příliš neřešilo? Nyní je k dispozici pouze sestříhanější a upravenější kratší verze…

reklama

reklama
Nepřehlédněte:
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?