Nejlepší proslov v dějinách… Charlie Chaplin

zdroj: Youtube

Po shlédnutí velice emotivního videa zjistíte, že spousta věcí se i po téměř 75ti letech od tohoto proslovu stále opakuje… Přesto jsou vidět jisté změny. Dnes se chamtivé skupiny, které chtějí dobývat ostatní, schovávají právě pod známkou oné demokracie, přitom o tu nebo o lidi jim jde až na posledním místě.

reklama

Demokracie, kde by skutečně vládl lid, bohužel ani v dnešní době v praxi stále neexistuje. Žijeme v takzvané pseudodemokracii, kde vládnou různé mocenské skupiny napojené na politiky, kteří by měli zastupovat zájmy občanů, ale mnohdy zastupují zájmy právě těchto skupin.

Základním principem demokracie je právo na svůj názor, ale zároveň respektování názoru většiny, byť je to většina těsná.

Práva demokracie se nazýva přímá demokracie, kdy mají občané i během mandátu možnost politika odvolat v referendu, za to bojuje u nás strana Svoboda a přímá demokracie v čele s Tomio Okamurem, ovšem toho se současní politici u nás i ve světě tuze bojí…

A když už se mají respektovat alespoň základní demokratické principy, jsou mnohdy ve světě pošlapány. Jako například na Ukrajině při násilném převratu v Kyjevě, kdy vyhnaly za pomoci zbraní demokraticky zvoleného prezidenta ze země. V Kyjevě to byl přesný případ anarchie a puče, což rozhodně nejsou prvky demokracie, šlo to udělat jiným způsobem, kdyby tamní organizátoři potlačili svou nenávist. Násilí totiž vždy plodilo jen další násilí, co bylo zaseto v Kyjevě, pokračovalo o pár měsíců na východě země a není konce až dodnes. Tamním obyvatelům na východě to tehdy nabídlo precedentní otázku: Když mohou oni, proč my ne? Jakmile je jednou demokratický princip narušen, chtějí ho porušovat i jiní.

Spojme se v duchu myšlenky Charlieho Chaplina proti všem valečným štváčům, kteří se ve jménu falešné „demokracie“ snaží rozeštvat spoustu národů po celém světě, aby dosáhli svých chamtivých užitků. Bojujme za svobodu, pravou demokracii, mír a nebuďme otroky těchto skupin, kteří si s námi chtějí hrát, jak s loutkami…

autor: c

reklama

reklama
Nepřehlédněte:
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?