Muž zparodoval tímto virálním obrázkem Tureckého prezidenta Erdogana, hrozí mu za to velký trest!

zdroj: Twitter

Turecký lékař Bilgin Çiftçi zparodoval klasickým meme obrázkem svého prezidenta a sdílel jej na Twitteru. A ten si to nenechal líbit! Muž přirovnával tureckého prezidenta Erdogana ke Glumovi z filmu Pán prstenů.

reklama

Za urážku hlavy státu mu v případě prokázání viny hrozí až 2 roky vězení! Celá bizarnost se ovšem dostala do toho stádia, že turecký soud žáda o odbornou expertízu na to, aby zjistil jakým charakterem postava Gluma je, aby mohl posoudit, zda-li se jedná opravdu o urážku, ale neřeší vůbec tu podstatu, že se jedná o naprosto malicherný čin. Vtipem této celé situace je dokonce to, že postava Gluma je rozdvojená osobnost – zlý „Glum“ a hodný „Smeagol“.

Je vskutku zajímavé, že v Turecku někdo může dostat reálně 2 roky za zesměšnující obrázek prezidenta na internetu, zatímco u nás za naprostou absenci respektu k úřadu, za házení vajíček po prezidentovi, jeho zesměšnění a zároveň znevážení prezidentské vlajky s trenkami, některá individua, a to i z řad vysokých politiků, dokonce chválí.

Představte si, že by vás hnali před soud za každý vtip, či obrázek o Zemanovi, který sdílite na internetu? Současná realita našeho kocourkova je dokonce taková, že vás tu dříve poženou k soudu kvůli kritice cizího náboženství než zesměšnění prezidenta a znevážení celého úřadu.

Podívejte na tento meme obrázek a celý rozbor případu v následujícím videu…

autor: c

reklama

reklama
Nepřehlédněte:
loading...
Co si o tom myslíte?