Manipulace? Ukázka, jak špatně informují tzv. „důvěryhodná“ média aneb… Šokující výhra outsidera Trumpa nad „jasnou“ vítězkou Hillary Clinton

zdroj: Youtube 4x / titulky z různých českých mainstreamových médií 3x / CNN / bulWar.cz
V Americe proběhla revoluce, revoluce proti starým pořádkům, revoluce proti zaujatým médiím, revoluce proti místnímu "establishmentu", který vládl dlouhá desetiletí bez výrazné změny a jejich elit, které se za ty roky tolik odcizily od toho nejdůležitějšího, od svých občanů. Může za to jeden muž - čerstvě zvolený prezident Donald Trump!
reklama

Trump sice kandidoval za republikánskou stranu, ale spíše připomínal nezávislého kandidáta, a to USA v předešlých letech tolik chybělo – vždy měli prakticky (zaběhnutým „establishmentem“) předurčeno hlavními stranami koho mají zvolit buď z jedné, nebo druhé strany a to poté stvrdit demokraticky ve volbách – divné způsoby v údajně nejdemokratičtější zemi světa, kterou si dovolili vyvážet po celém světě. To se změnilo až tento rok! Dá se říci, a je to celkem paradoxem, že miliardář Donald Trump je tak po dlouhé době americkým lidovým prezidentem.

Zajímavostí je, že Trumpovo prezidenství předpověděl seriál Simpsonovi již v roce 2000.

trump-v-simpsonech

Podívejte i na video, které zachycuje scénku ze Simpsonů s úplně identickou reálně pořízenou nahrávkou z června 2015, kdy Donald Trump oznámil oficiálně svou kandidaturu. Byl to Donaldův záměr?

Donald Trump = Ronald Reagan?

Čerstvě zvolený prezident v mnohém připomíná Ronalda Reagana, který je považován za jednoho z nejlepších prezidentů v historii USA. Reagan byl také velký outsider, který překvapil ve volbách s ještě větší výhrou než nyní Trump, stejně jako on šokoval celý svět. Reagan byl také „herec“, hrál v béčkových filmech, Trump účinkoval v mnoha reality-show. Také se mu elity posmívaly a říkaly, že nemá absolutní šanci stát se prezidentem, také jako Trump chtěl drasticky změnit zaběhnuté pořádky tehdejšího vládnoucího „establishmentu“. Reagan byl také mnohými snobsky po zvolení zesměšňován jako nyní Trump, historie si ho však pamatuje jako skvělého prezidenta. Bude mu Trump podobný během vlády a bude se na něj i podobně vzpomínat? To ví jen bůh, který žehná Americe, předpoklady na to ovšem má. I slogan „Make America Great Again“ pochazí původně z období Ronalda Reagana.

Podaří se mu splnit hlavní heslo – „MAKE AMERICA GREAT AGAIN – UDĚLAT AMERIKU OPĚT SKVĚLOU/VELKOU“? Nutno říci, že Amerika byla vždy skvělým/velkým vzorem pro všechny zěmě v Evropě, hlavně našim státům, které jsou označováný jako postkomunistické. Po revoluci jsme k USA vzhlíželi jako k našemu velkému vzoru, v posledních letech se vše bohužel změnilo. Mohly za to války, nesprávné převraty, vměšování se do vnitropolitických záležitostí jiných zemí po celém světě a hlavně z Ameriky se jako rakovina šířící tzv. politická korektnost. Amerika ztratila svůj kredit v očích zbytku světa a také pozici hegemonu „nejlepší – nejbohatší – nejúžasnější“ země. Tohle vše by Donald Trump mohl vylepšit, podaří se mu tedy udělat Ameriku opět SKVĚLOU? Tak skvělou, že nebudeme na Ameriku nadávat a dávat od ní ruce pryč, otáčet se jiným směrem, ale budeme ji sledovat s obdivem jako v minulosti? Skvělou možná ne, ale určitě by ji mohl udělat mnohem lepší než byla za vlády Baracka Obamy.

Zmanipulovaná média a průzkumy

Donald Trump několikrát uvedl, že média jsou zmanipulovaná a silně zaujatá vůči němu, a aby lidé nevěřili volebním průzkumům. 98% amerických médií vystupovalo nakonec proti Trumpovi, většina z nich dávala 90% šanci na vítězství jeho soupeřce Clintonové (agentura Reuters dokonce 95%!). Jak dopadla realita? Úplně naopak, Trump vyhrál s naprosto přesvědčivým náskokem! To tedy značně přidává na váze názoru Trumpa a ostatních, kteří tvrdí, že mainstreamová média běžně manipulují s veřejností a snaží se vytvářet jakýsi názor toho, co mají lidé dělat a jak mají myslet s předpokladem, že tohle přesně udělají i nyní. Tentokrát se však zdá se, že spletli! Lidé totiž v dnešní době nejsou hloupí a lehce ovlivnitelní, jak si v takovém případě možná mysleli, a jak to fungovalo doposud. Mohou za to zejména sociální média, která otevřela lidem hlavu k novým myšlenkám a kritickému myšlení oproti omezeným informacím, které jim byly do té doby běžně servírovány. Koneckonců, Donald Trump ve své kampani kromě osobních meetingů využíval zejména Twitter a Facebook.


Průzkumy v Americe tvrdily, že Clintonovou budou volit v drtivě většině hispánci (latinoameričani), černoši a ženy, díky čemuž jasně vyhraje. Realita byla taková, že muž s nálepkou „sexista“,  který údajně obtěžuje ženy, měl ve volbách více než 40% podporu žen. Tvůrci těchto průzkumů totiž nepředpokládaly, že existují silné ženy, na které narozdíl od těch „liberálních“ nemusí být pohlíženo  jako na nějaké chudinky, které by měly za jedno hloupé video, které média neustále rozmazávala, Trumpa nenávidět, a dalé také ty, které nevolí Clintonovou jen z povrchně-feministického důvodu, že je žena. Muž s nálepkou „rasista“ měl více než 30% podporu u hispánců, kteří jej zase měli nenávidět za to, že chce postavit na hranicích zeď s Mexikem a nepouštět do země ilegální migranty. Normální lidé, kteří se nechtějí separovat pouze do svých uzavřených skupin totiž nevolí na základě typu pohlavního orgánu, či svého původu – lidé jsou opravdu mnohem chytřejší než si mnozí mysleli. Takže buď tvůrci průzkumů udělali obrovskou chybu (opět jako u brexitu), nebo absolutně nerozumí svým lidem a nebo to bylo tak, jak tvrdil celou dobu Donald Trump. Nejpravděpodobněji se jeví, že „přání bylo u vytváření průzkumů prostě otcem myšlenky“.

Lidé napříč celou Amerikou si tedy takto zvolili razantní, avšak stále demokratickou změnu. Tato změna spočívá především:

  1. ve snížení imigrace a případné deportace těch, kteří nejsou schopni dodržovat zákony země
  2. zabráněním infiltrace radiálních islamistů, tak jako se to stalo v Evropě (především v Německu)
  3. ve vylepšení vztahů s jinými mocnostmi (zejména s Ruskem)
  4. navrácením průmyslu zpátky do USA
  5. v konci světového „četníka“, který řeší spoustu věcí po celém světě (Trump chce být prezidentem Američanů a ne celé zeměkoule)

Kolikrát takové „manipulační zprávy“ přenášejí například i naše mainstreamová média nevědomky, protože tzv. „oficiální zprávy“ čerpají, či je přebírají (prakticky pouze papouškují – tedy slouží jako šiřitel) od světových zpravodajských agentur (např. právě Reuters – viz. první odstavec) nebo jiných světových médií, které poté mohou být tím počátečním „manipulačním“ činidlem – a jelikož je přejímají zejména od těchto tzv. liberálních médií, informování o amerických volbách probíhalo u nás v podobném světle. Právě v případě amerických voleb česká média v hojném měřítku přejímala zprávy od CNN, která byla po celou dobu prezidentské kampaně silně ANTI-Trumpovská, kdy to někdy svou „nestranností“ opravdu již přeháněla, která tvrdila, že všechny debaty jasně vyhrála Clintonová, a která pouštěla do světa průzkumy s tím, že Trump nemá absolutní šanci být prezident. Tohle vše umocňovala výběrem ANTI-Trumpovských hostů. Realita ovšem byla jiná, Trump rozhodně všechny předvolební debaty objektivně neprohrál a měl u běžných lidí daleko větší popularirtu něž, kterou mu přisuzovali, tuto realitu koneckonců potvrdily právě výsledky voleb.


Bohužel taková při nejmenším snaha o manipulaci a absolutní rezignaci na nestrannost a objektivitu měla naprosto opačný efekt, protože když 100x omíláte jednu věc, která možná mohla být závažná, ale často spíše pouze nafouknutá, dáváte ji mnohonásobně vyšší důležitost než ve skutečnosti je, neustále pranýřujete jednu stranu a zároveň ignorujete prohřešky druhé strany, tak to běžné lidi, kteří mají přístup k většímu obzoru informací (viz. zmínka sociálních sítích výše), spíše odpudí. Tyto „manipulační zprávy“, či hrubě zkreslené volební průzkumy vydávající se s razítkem „důveryhodné“ nebo „oficiální“ obvykle zastávájí názory neomarxistických elit, těch kteří jsou obrovským zastáncem multikulturalismu, feminismu a dalších podobných „-ismů“, ale hlavně zastánci politické korektnosti. Tyto elity si myslí, že běžní lidé jsou hloupí a lehce ovlivnitelní. Tito liberálové své protivníky pejorativně označují automaticky nálepkami jako „rasisté, xenofobové, sexisté, atd.“ s cílem zdiskreditovat své oponenty v očích ostatních za jiné názory – místo toho, aby se zamysleli, zda tyto názory přeci jen nejsou alespoň trochu smysluplnné. Připomíná vám to něco? Tohle se totiž neděje pouze v USA, ale po celém světě, samozřejmě i u nás. Vítězství Trumpa je tedy vítězstvím bežných lidí, kteří jsou zastánci normálního, zdravého rozumu a pragmatismu nad zhoubnou politickou korektností, zavedeným „establishmentem“, pokryteckými liberálními elitami a manipulativními mainstreamovými médii.

Tyto volby tak snad definitivně otevřeli oči mnoha lidem v tom, že nemohou brát vážně zprávy v žádných médiích, bohužel už ani v těch tzv. „důvěryhodných“. Všechny zprávy je nutné brát s rezervou, dát prostor myšlence, že něco mohlo být vytrženo z kontextu a hlavně u všech zpráv používat vlastní kritické myšlení.

Paradox: Největší Demokraté protestují proti výsledku demokratických voleb

Po tom, co bylo jasné, že volby vyhrál Trump, začala hromada lidí v nejpočetnější baště Demokratické strany (tedy voličů Clintonové) v Kalifornii mohutně protestovat, dělat nepořádek v ulicích, či dokonce zapalovat auta na protest proti nově zvolenému prezidentovi (přitom ani tam nezískali Demokraté nějakou drtivou většinu – pouze 63%). Přesně ti stejní, kteří chtějí „svobodu a rovná práva pro všechny“ (tedy ti největší liberálové), mají pokrytecky očividně největší problém s tím uznat nejvyšší stupeň demokracie – výsledek demokratických voleb. Mnohokrát jsou to ti, kteří svobodu a prává uznávají zejména tehdy, když se jedná pouze o svobodu a práva jich samotných nebo jejich skupiny (menšiny) a také ta vrstva společnosti, která si myslí, že je chytřejší a správnější než všichni ostatní. Hovoří se také o tom, že by se tento nejlidnatější stát na východním pobřeží mohl osamostatnit. Uvidíme tedy, zda z těch stejných doposud mainstreamových libereálních médií uslyšíme také něco o separatistech z Kalifornie nebo to budou snad umírnění rebelové?

Každopádně nás poté, co Donald Trump složí 20. ledna 2017 přísahu a stane se oficiálně 45. prezidentem USA, čeká doba velkých změn. Doufejme, že změn k lepšímu, protože ten směr, kterým se svět ubíral v současnosti, byl sebezničující a to nemohlo dále pokračovat. Byli jsme totiž svědky naprosté dekadence západní společnosti, jejích zvyků, tradičních hodnot a zdravého rozumu. Trumpovo vítězství dává větší šance na velké změny i v Evropě, zejména ve Francii pro výhru Marine Le Pen v prezidentských volbách 2017 a v Německu v parlamentních volbách téhož roku pro strany, které jsou proti politice Angely Merkelové, která je zástupcem výše popsaných liberálních pseudoelit. Nabízí se tedy možná otázka…

MAKE EUROPE GREAT AGAIN?

autor: c

reklama
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?