Lynč politika v přímém přenosu ČT! „Jste televizí ČR nebo USA? ČT neni tiskový orgán americké vlády…“

zdroj: reprofoto Youtube
To, že Česká televize má v očích většiny věřejnosti obraz nedůvěryhodného a silně zaujatého zdroje informací, je bohužel faktem, za takový obraz však může samotná ČT a tenhle rozhovor s hejtmanem Jihomoravského kraje jen příkládá těmto názorům pod kotel.
reklama

Můžete si myslet o Michalu Haškovi své, na to jistě máte právo, ale zde měl absolutní pravdu. Celá pseudokauza vznikla tím, že byl jako hejtman pozván ruským konzulem na pietní akt na Ústředním hřbitově, zároveň tam bylo několik tzv. Nočních vlků, neboli motorkářů, které podporuje Vladimír Putin, a se kterými má hejtman z této akce fotku.

Když to už redaktor svým tendenčním vedením rozhovoru opravdu přeháněl – řekl během ani ne 2 minut 6x slovo „Spojene státy“, Michal Hašek mu odpověděl: „Pane redaktore, jste televizí České republiky nebo Spojených států? Vy jste česká veřejnoprávní televize, vy nejste tiskový orgán vlády Spojených států.“, později ještě doplnil: „Kdybych byl v Plzni, tak se asi klaním s americkými motorkáři a tam by asi žádný problém nebyl, že?“  Celý rozhovor vyznívá díky takto neprofesionálnímu vedení rozhovoru velmi zaujatě a naprosto trapně. Redaktor totiž jaksi zapomněl, že nepracuje pro americkou CNN, ale pro (snad ještě stále českou) ČT, která by měla sloužit občanům České republiky, nikoli však zájmům různých subjektů…

Jsme denodenními svědky tendečního vedení zpravodajství, které obhajuje názor „jedné pravdy“, jsme svědky dehonestace politických oponentů, kteří nestojí bezmezně na „správné straně“, či nejsou v souladu s tzv. politickou korektností *, kdy u dané osoby jsou všechny negativní věci nafouknuty, zveličeny a v „pseudokauzách“ přemílány minimálně týden, naopak u názorově vyhovujících osob je špatné obvykle „odpuštěno“ a vyzdvihnuto většinou pouze dobré.

autor: c

* Pronikání politické korektnosti do veřejného prostoru je předmětem rozsáhlé kritiky, zejména pro její provázanost s novolevicovou ideologií, ohrožování tradičních svobod a rysy cenzury. – zdroj: Wikipedia

reklama
reklama
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?