Je poprava amerických a britských reportérů FAKE?

zdroj: Youtube
Hashtagy článku: #Oblíbené #Šokující #Video

Jistě jste zaznamenali v poslední době, že se na povrch začaly dostávat nahrávky poprav od Islámského státu (označováného jako ISIL, či ISIS), který vlastně ve skutečnosti žádný stát není, je to pouhé hnutí.

reklama

Nechceme obhajovat ISIL. Je ale vskutku zarážející jedna věc, mainstreamová média stejně jako v problematice Ukrajina-Rusko (kde je Putin vyobrazen jako démon a ukrajinský prezident Poroshenko, který ostřeluje své vlastní obyvatele, obhajován) nám naservírovala popravy jako holý fakt, který máme přijmout.

Doložila nám video, na kterém ale ve skutečnosti žádná poprava vidět není. Vidíme pouze pohyb nožem, nevidíme samotný akt, nevidíme žádnou krev, poté nastane střih a vidíme již jen tělo ve statické poloze a hlavu, což při dnešních možnostech počítačových softwarů rozhodně vzbuzuje pochybnosti. Pokud zapátráte i na známých necenzurovaných zahraničních serverech, žádné video celého procesu nikde nenajdete.

Pokud by tohle zločinci udělali, nechlubili by se právě necenzurovanou celou verzí popravy? Neprovolávali by modlitby? Vždyť i poprava Saddáma Husajna byla na všemocném internetu dostupná bez cenzury.

Pochybnost vyvolává navíc to, že pokud by nějaký zločinec řekl civilistovi, že jej popraví a chtěl po něm odrecitovat vzkaz prezidentu Obamovi nebo premiéru Cameronovi, jen zteží by to zvládl tak v klidu, jako v téchto videích, když by věděl o svém blízkém osudu…

Dalším sporným faktem je to, že v obličejích ani jednoho z nich se neobjevila žádná slza, v takovém momentu by měl na krajíčku i ten největší hrdina.

Co je ale opravdovým faktem, že po těchto videích zahájil prezident Obama oficiálně válku s Islámským státem, který dle jeho slov chce vymazat z povrchu zemského.

Nechceme vám nic vtloukat do hlavy jako mainstream, neříkáme ani to, že tato zvěrstva ISIL nespáchal, nabádáme vás jen k tomu mít hlavu otevřenou a přemýšlet kriticky o souvislostech a možnostech.

Můžete shlédnout rovněž následující video z Youtube, které má přes 500.000 shlédnutí, a u kterého autor sporné momenty rozebírá.

autor: c

reklama

reklama
Nepřehlédněte:
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?