Facebookem se šíří nebezpečná zábavička! Kvůli alkoholovým výzvám již zahynulo několik lidí

zdroj: Flicrk, dullhunk / Flickr, shalbs
Hashtagy článku: #Facebook #Oblíbené #Obrázek

Jistě jste již na vaší Facebookové zdi zaznamenali množící se výzvy, nominace a následné plnění úkolu v podobě vypití piva. Mnozí z toho již jistě šílíte, mnozí se bavíte.

reklama

NekNomination je tedy hra, ve které lidi vyzývají své přátele, aby v krátkém čase splnili úkol, natočili video a sdíleli jej na sociální síti. Tuto mánii výzev odstartovala teprve před měsícem Austrálie, nyní jse rozšířena díky provázanosti sítě po celém světě.

Zatímco češi vyzávají zatím jen k vypití 0.5 piva, či proteinového nápoje, na Slovensku jdou dále s například třemi rozmýchanými žloutky. Ovšem tento druh zábavy začíná být, čím dál více nebezpečnější, protože přichází stále větší a větší výzvy, kamarád chce překonat ještě více předešlého kamaráda a tak se již vymýšlejí extrémy.

Deník Daily Mail napsal, že zde jedním z plnících svou nominaci, byl Isaac Richardson. Tento mladý recepční, kterému bylo teprve 20 roků, zratil vědomí pouhé 2 minuty po splnění alkoholové nominace. Následně byl převezen do nemocnice, kde se jej bohužel nepodařilo oživit.

zdroj: Facebook 3x

zdroj: Facebook 3x
Isaac Richardson

Jeden z jeho kamáradů komentoval nešťastnou událost těmito slovy: „Issac mi řekl, že byl vyzvaný, aby vypil něco namixovaného. Říkal, že ostatní si mixují ústní vodu, či zubní pastu, ale on chtěl smíchat obrovské množství alkoholu. Říkal mi, že chce být nejlepší, a že chce všechny překonat!“ Všechny bohužel překonal…

isaac2

Isaac Richardson

Další ze svědků říkal, „že smíchal celou flašku bílého vína, plácačku vodky, čtvrtinu flašky whisky a plechovku piva.“ Nápoj měl dohromady 1.5 litrů. Po vypití mu prý bylo velmi zle, odvedli jej do koupelny a do dvou minut po smrtelné kombinaci alkoholu se zřítil k zemi a nepodařilo se jej oživit.

O život příšel i Stephan Brookes, kterému bylo 29 let a měl za úkol pít vodku. Jeho kamarád se na Twitteru vyjádřil: „Lidi by fakt měli přestat s těmito šílenými výzvami, protože dnes jsme kvůli tomu přišli o kamaráda. RIP Brooks.“

stephen

Stephan Brookes

Některé výzvy jsou opravdu nechutné a nebezpečné. Irský podnikatel, aby splnil výzvu a „neztrapnil“ se před jeho „přáteli“, například odřezal hlavu mladému ptáčkovi a snědl jeho vnitřnosti. Poté to celé zapil ginem, ve kterém plavala zlatá rybka. Ano jsi frajer demente! Celý svět ti tleská…

Dávejte tedy pozor s tím, že někomu přistupujete na jeho hru, protože on je ten tvůrce pravidel, nevinným „pivem“ to začíná, ale končí extrémy.

autor: c

reklama
Nepřehlédněte:
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?