Experiment a protest: Australští muži si oblékli Niqáb a dokázali tím něco, co ostatní neviděli

zdroj: Youtube

Protestní aktivisté v Sydney se rozhodli obléci se do Niqábu, což je tradiční oblek pro ženy v muslimských zemích. Navštívili tak banky, hospody, kde poukazují na to riziko, že nikdo nemůže z okolních lidí tušit, kdo se pod oblekem skrývá. O tomto „skrytém nebezpečí“ svědčí i ten fakt, že když chtěli v Niqábu navštívit parlament, nebyli vpuštěni…

reklama

Muslimská žena na konci hovoří o tom, že tento čin považuje za útočný, či urážlivý, protože žijí v demokratické zemi, kde je svoboda volby.

Ovšem, když v ulicích aktivisté potkali mladé muslimy, tak to byli spíše oni, kteří byli agresivní a vyhrožovali, vynucovali si to, aby si obleky vysvlékli, dokonce se na ně pokusili zaútočit fyzicky. To docela krásně ukazuje ten fakt, že přistěhovalci ze svých nedemokratický zemí se ohánějí svobodou a vůbec demokracií jen tehdy, když se to hodí jim.

Ano, dá se do jisté míry souhlasit s tvrzením, že šlo v tomto protestu o provokaci (ovšem, které protesty provokativní nebývají?!), ale na druhou stranu, když se přistěhovalci ohání demokracií a svobodou, neměli by ji ctít i u ostatních? Nejen u sebe? Když oni mají právo svobodně se oblékat, jak chtějí, neměli by to respektovat i u druhých, byť šlo o protest? Protože pokud se budou ve společnosti dělat nějaké vyjímky, tak slova demokracie a svoboda pozbývají svého smyslu a nemusíme být v budoucnosti takto daleko od režimu nedemokratického.

Tohle je tedy zřejmě problémem všech sporů mezi původními obyvateli a přistěhovalci ve všech zemích, dost možná protest australanů někomu otevře oči a uvidí v tom ten hlavní zárodek problému…

autor: c

reklama

reklama
Nepřehlédněte:
loading...
Co si o tom myslíte?