Drastické záběry pro silné povahy: Tohle je „demokracie“ Ukrajinské vlády, kterou schvaluje USA a EU

zdroj: Youtube
Hashtagy článku: #Oblíbené #Video

Obvykle vám přinášíme spíše veselé zprávy, ovšem kvůli aktuálnímu dění, bude tato bohužel vyjímkou.

reklama

Mainstreamová média u nás, v celé Evropě a samozřejmě v USA jedou stále jako kolovrátek to stejné – za všechno zlo na Ukrajině může Putin, Rusko, Putin a zase Putin. Přitom pro své „výkřiky“ nemají absolutně žádné důkazy! Ale sází na taktiku, že 100x opakovaná lež je pravdou a tak jim to poslušné ovečky „žerou“.

Shrňme si to pěkne od začátku, na Ukrajině, konkrétně v Kyjevě začali protesty na Majdanu kvůli špatné situaci v zemi, zamítnutí vstupu do EU, nenávisti vůči prezidentu Janukovyčovi a dosavadní orientaci země na východ. Protesty byly zřejmě oprávněné, v Kyjevě se sjeli západní občané Ukrajiny a chtěli změnu. Změny byly vyjednány i s v té době prezidentem Janukovyčem, měli zemi dovést k novým volbám, kde by se DEMOKRATICKY rozhodlo o dalším vývoji země. Ovšem tohle se nelíbilo ultrapravicovým silám, které chtěli změnu OKAMŽITĚ, IHNED, BEZ KOMPROMISU – a do popředí se dostáva strana SVOBODA, která se přímo angažovala demonstrací, a o které budeme hovořit, a která je kritizována pro své údajné „nacistické“ myšlení.

Janukovyč byl v té době kritizován pro nasazení policistů a speciální jednotky Berkut proti demonstrujícím (oproti činům současného prezidenta Poroshenka je to jako slabý odvar čaje proti silné kávě). Na mnoha záznamech bylo vidět i to, že policisté pouze drží linii a nechávají se pálit ohněm a bombardovat kameny od demonstrantů. Demonstranti začali zabírat státní budovy (nepřímoníná vám to dění na východě země?). Policisté nevydrželi, nevydržel ani Janukovyč a došlo k násilnému převratu. Janukovyč poté utekl ze země jinak by s ním demonstrující provedli „demokraticky“ to, co v Lybii s Kaddáfím.

Video 1: V parlamentu začali získavat sílu ultrapravicové strany, které tvrdě zasahovali proti výrokům původní vládnoucí strany, proto si prosadili co chtěli a za premiéra si zvolili Arsenije Jaceňuka. V této době už začala strana SVOBODA vystrkovat „růžky“, došlo k fyzickému napadení ředitele státní televize vrchním představitelem této nacionalistické strany za odvysílání „špatné“ reportáže (z Ruské televize).

Video 2: Incidenty dále pokračovali napadením poslance u řečnické pultu, který řekl něco co se této straně nelíbilo – inu opravdová DEMOKRACIE, kdy za jiný názor můžete čekat fyzický útok. A to před napadením poslanec pronesl pouze toto: „Chcete lidi zastrašit, zatýkáte je jen proto, že mají jiný názor.“ Pokud budete dobře sledovat, tak si všimnete, že v bitce je opět vrchní politik strany SVOBODA (ten s culíkem). Nutno se tedy domnívat, že hlavní hybnou „parlamentní“ silou je právě nacionalistická strana SVOBODA…

Něco podobného se opakovalo před pár dny při projednávaní mobilizace dalších vojenských sil, kdy politik pronesl, že: „Ukrajinská armáda střílí na východu země do Ukrajinců.“ Poté mu byl vypnut mikrofon, byl vykázan z parlamentu, načež jeho strana odešla a zbytek parlamentu, který tvoří „pronárodní“ strany v klidu odhlasoval zákon o nové mobilizaci a „neposlušnému“ politikovi odhlasovali stop na příšti 3 zasedání parlamentu! Inu opět DEMOKRACIE, které USA a EU tleská…

Vraťme se ovšem k událostem po svržení původní vlády. Vláda s nacionalistickými sklony chtěla uzákonit zákaz Ruského jazyka a dalši tzv. „protiruské“ zákony. Není tedy divu, že východ Ukrajiny, který má historické a jazykové vazby na Rusko (které prostě nesmažete), začal protestovat a vůbec takovouto vládu, která se dostala k moci násilím neuznávat.

Prvně se chtěl oddělit poloostrov Krym, kde do „hry“ vstoupilo poprvé vážněji Rusko. Bylo zde vyvoláno referendum, kde drtivá většina obyvatelstva se vyslovila pro připojení k Rusku.

Tohle uviděli další východoukrajinské oblasti a chtěli se pokusit o něco podobného, buď o vytvoření samostatných republik nebo o připojení k Rusku, to se ale v tomto případě neangažovalo jako na Krymu.

Východoukrajinské oblasti to tedy vzali „do vlastních rukou“ a vyhlásili samostatnost a začali zabírat strategická území (státní úřady atd.), přesně jako to svého času dělali demonstranti na Majdanu. Ukrajinská vláda to začala řešit nasazením armády do těchto oblastí. Místní se začali bránit a po VZORU Majdanu začali s těmito ukrajinskými bezpečnostními složkami bojovat, tito místní lidé se začali v mainstreamových médiích nazývat jako „separatisté“. Když viděli tito „separatisté“, že demonstranti mohli násilím získat vládu v Kyjevě, oni by mohli stejným způsobem získat nezávislost – zde je důkaz toho, že násilí plodí jen nasílí, a tohle je důsledek Majdanu. Jenže narazili, Kyjev se nevzdal.

Po delší době bojů se konflikt ještě více vyostřil, začali do východních oblastí létat bojové letouny a bombardovat místní obyvatelstvo a „separatisté“ začli tyto letouny odstřelovat, kdo by se také nebránil, když tyto letouny shazují bomby na jejich civilní obyvatelstvo! Začaly také padat velmi extremistické výroky přímo z nejvyšších míst, premiér Arsenij Jaceňuk nazval východní obyvatele jako „podlidi“ a prezident Poroshenko řekl, že: „Za každého padlého Ukrajinského vojáka, zemře 100 lidí z druhé strany.“ Nutno také podotknout, že na východě Ukrajiny neoperuje pouze oficiální vojsko země, ale také různé SOUKROMÉ oddíly placené oligarchy spadající pod Kyjev.

Velkým zlomem se stal incident 17.7., kdy bylo sestřeleno civilní letadlo společnosti Malaysia Airlines, kde zemřelo téměr 300 lidí různých národností a celý tento konflikt se stal celosvětovým, kde se do „hry“ dostávají hlavně USA. Úplnou pravdu se zřejmě nikdy nedozvíme, přesto USA a Ukrajinská vláda příšli ihned s tvrzením, že za vše můžou „separatisté“ a Putin! Bez důkazu, bez logického přemýšlení, bez ničeho… Zkusme to tedy alespoň my a položme si otázku: Kdo by měl ze sestřelení letadla prospěch?

a) Rusko – absolutně žádný, vždyť jsou nyní proti němu vedeny sankce i bez důkazů

b) Ukrajinští „separatisté“ – žádný, vždyť by dali NATO akorát záminku pro vojenskou akci

c) Ukrajinská armáda – pravděpodobně velký, vše by mohli svést s pomocí zahraničních médií na Rusko, Putina, na „separatisty“, mohly by poté dorazit i vojska NATO

d) Ukrajinská soukromá armáda – stejné jako u c)

A když se zeptáme co se ve skutečnosti děje? Právě něco takového, co je popsáno v bodu c).  Samozřejmě mohlo dojít k sestřelení i naprostým omylem – poté by byla jasně nejpravdepodobnější varianta b), ale dle několika odborníků přes tuto válečnou techniku, nemůže systém BUK (který je oficiálně veden, jako to, co letadlo sestřelilo) ovládat amatér, musí to být profesionál, a ten kdo vystřelí ví moc dobře po čem střílí – tedy omyl vylučují.

USA a Ukrajina ještě tentýž den po sestřelní věděli, kdo to udělal, a křičeli Rusko, Putin, Rusko. Ukrajina vytáhla údajné důkazy s nahrávkou údajného rozhovoru dvou „separatistů“ o sestřelení civilního letadla – tento „důkaz“ byl poté vyvrácen s tím, že se jedná o sestříhaný materiál z několika rozhovorů. Dále vytáhli video s převáženým odkrytým systémem BUK údajně z Ukrajinského území do Ruska, tomu odporuje údajně adresa na reklamním billboardu, která patří na území ovládaném Ukrajinskou armádou, ale hlavně to, že pokud by někdo převážel tento systém BUK, potom co by sestřelil letadlo, tak by jej určitě minimálně zakryl – i to byl názor vojenského experta ve vysílání ČT. Ale jinak vůbec nic…

Video 3: V následujícím videu uvidíte rozhovor novináře, který se chová jako profesionál a snaží se protistranu – mladou mluvčí amerického ministerstva zahraničí, otázkami konfrontovat. Novinář nedostane z mluvčí nic jiného než, že jejich „důkazy“ se zakládají na YouTube videích a příspěvcích na sociálních sítích. Novinář z mluvčí dostal dále to, že nic jiného než „důkazy“ ze soc. sítí a YouTube nechtějí vyřejně publikovat, pokud tedy něco dalšího vůbec existuje, přičemž z této přímé otázky se mluvčí vykroutila. Mluvčí zdůrazňovala, že jakákoliv jiná verze události než prohlašují USA by byla nelogická. Přičemž novinář řekl, že tyto důkazy by neobstály před mezinárodním vyšetřováním. Mluvčí vše zakončila tím, že dávají veřejnosti tolik informací, kolik je jen možných – to tedy ve skutečnosti znamená „nic“?

Video 4: Před několika dny Rusko zveřejnilo své důkazy, o jejich vypovídající hodnotě můžeme rovněž spekulovat, ale rozhodně je to alespoň něco, a něco jiného než pouhé slovní napadání a jisté soudy ze strany USA bez žádných důkazů! Vyzvali rovněž Američany, aby ukázali také své záběry ze satelitních snímků a radarů, to se doposud nestalo. Ptali se také Ukrajiny na otázky jako např. proč systémy BUK převáželi, když jim nehrozilo reálné nebezpečí ze vzduchu, také bez odpovědi.

Za sestřelením může tedy klidně pravděpodobně stát i samotná Ukrajina pro již uvedené důvody v předchozím bodě c), když přihlédneme k tomu, kdo Ukrajinu vede a s jakými AGRESIVNÍMI sklony (viz. strana SVOBODA – Video 1 a Video 2) nebo extrémistickými výroky (viz. Jaceňuk a prezident Poroshenko ), tak se tato možnost nejeví zase tak nereálně. Ovšem nemusela to spáchat ani oficiální Ukrajinská armáda, ale armáda soukromá placená oligarchy, která přeci jen bude mít méně morálních zábran, finanční motivaci a větší smysl pro „podnikatelský/vojenský“ plán.

Video 5: V době šetření celé této tragické události bylo navrhováno uzavření příměří. To se ve skutečnosti nedaří, protože Ukrajinské bojové letouny i tak dalé odstřelují a zabíjejí civilisty ve východních oblastech. My vám nyní přinášíme video z Luhansku, kde lidé mezi oběťmi, které znali, proklínají prezidenta Poroshenka, ale i německou kancléřku Merkelovou. Záběry jsou opravdu drastické, proto se rozmyslete, zda-li je chcete vidět. Určitě by je neměli vidět děti.

Když porovnáte dúsledky záběrů tohoto videa, které byly na rozkaz prezidenta Poroshenka a srovnáte to s kroky, které udělal svrhnutý prezident Janukovyč proti demonstrantům na Majdanu (za což byl ze strany USA a EU označován jako TYRAN), je to opravdu hořce úsměvné.

autor: c

reklama

reklama
Nepřehlédněte:
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?