Chyceni při činu! Mladíkům se najednou zachtělo ukrást kozy: Ale to se jim krutě nevyplatilo…

zdroj: CC-BY, Flickr.com/miserablespice
Hashtagy článku: #CZ/SK #Oblíbené #Video

Před pár dny došlo k odcizení dřevěné ručně vyřezávané kozy z betléma v Brně na Náměstí Svobody. „Svobodu“ si na tomto náměstí mladíci (25-27) vyložili po svém, policistům, poté co je chytli, řekli, že si kozu z betléma chtěli jen vypůjčit, obejít pár hospod a natočit přitom virální video.

reklama

Není důvod jim nevěřit, že tomu tak skutečně bylo, ale nemohou se rovněž oni sami divit policistům, kteří dělají svou práci, a rovněž se nemohou divit následnému trestu.

Přesně takoví lidé vždy argumentují demokracií a to v tom momentu, kdy se jim to hodí. Ovšem co je demokratického na tom, vzít si něco z veřejného prostoru, co vám osobně nepatří? Tohle spíše definuje anarchismus, když už se vytahují pojmy.

Obhajovali se, že to není krádež, když přeci kozu chtěli vrátit… Všichni by měli ovšem vědět, že u trestných činů je trestná už jen samotná příprava! Tady by mělo ale logicky jít pouze o přestupek, přeci jen nač dělat z „kozy“ velbouda. Tučná pokuta je zřejmě ale po zásluze nemine, hovoří se až o 15 000 kč.

Každopádně chtěli virální video a to se jim povedlo, akorát trochu jiným způsobem než původně zamýšleli. Podívejte nyní na celý „únos“ a následný rozhovor s policisty.

autor: c

reklama

reklama
Nepřehlédněte:
loading...
Co si o tom myslíte?