Ameriku zasáhla Islamofobie: „Každý muslim je terorista, a drž hubu!“, řekl muž při debatě

zdroj: Youtube

Nesouhlasíme s tím, že každý muslim je terorista, je to blbost, také skrz to, že existují různé větve a formy islámu. Ovšem to, že každý muslim by mohl být potenciálním nebezpečím (i pro sebe sama), to se již bohužel blíží k pravdě a důkazem jsou činy z poslední doby.

reklama

Je smutným faktem, že po vyhlášení „honu na čarodějnice“ od ministra Pelikána, musí být každý opatrný jak se vyjadřuje, ikdyž to dost komplikuje sama problematika různorodosti islámu.

Při listopadových teroristických útocích útočili islamisté narození již v Evropě z řad 2. a 3. generace (tedy synové, vnuci původních muslimských migrantů). Riziko je u každého takového člověka v tom, že ačkoliv rodiči není vychováván k salafistické formě islámu (ortodoxní islám, který lpí na všech středověkých zásadách – která má velmi blízko k fanatismu – islamismu) – to si troufneme říci, že neučí žádný muslimský rodič, ovšem v kultůře islámu (podotýkáme toho mírumilovného) vyrůstají téměř všechny děti. A i tohle je bohužel podstatou potenciálního nebezpečí a zneužití dalších osob v budoucnosti.

Někdo je muslimem jen tím, že se narodí muslimským rodičům, přitom víru nijak více nevyznává. Například teroristé z Paříže byli rodilí Francouzi a Belgičané, kteří holdovali oslavám, alkoholu (islám zakazuje jeho požívání), nečetli korán, nechovali se jako správní muslimové, mnozí ani nechodili do mešity.

Ovšem v nějaký moment nastala změna – a stane se to každému člověku, který dosáhne určitého věku a určitého bodu života, kdy voláme po změně – v tomto momentu si uvědomili, že žijí špatným životem, chtěli tedy pravděpodobně ze sebe smýt vinu za vše špatné. Pro příklad, v křesťanství tohle „smytí“ hříchů probíhalo v historii formou pokryteckých odpustků, které prodávali kněží (primárním cílem bylo pouze se obohatit – tedy vlastní prospěch křesťanských kněží), lide za to dostali „pocit“ toho, že je jim jejich hřích prominut.

reklama

Muslim, který byl v mládí vychováván v islámské kultůrě (i v té mírumilovné) cíti tedy poté v tomto určitém dosaženém bodu života potřebu „k návratu hodnot“, a tohle je moment, kdy se jedná o doslova (a mnohdy i končívaje) časovanou bombou. Začne chodit do mešity, začne poslouchat kázání imámů (duchovních učitelů islámu), kteří mnohdy ale kazájí nebezpečnou formu salafistického islámu (pocházejícícho ze Saúdské arábie), a postupnými krůčky začne zjišťovat, že západní hodnoty jsou úplně špatné, dívky tu chodí obnažené, holduje se tu ve velkém alkoholu, drogám, poslouchá se strašná bezduchá hudba, že západní společnost je prostě zvrácená a vše je tu úplně špatně oproti tomu, co je imám učí.

Duchovní vůdci/učitelé (mnohdy ti největší fanatici, a zároveň skvělí manipulátoří) takto naverbují lidi, stanou se z těchto lidí islamisti v pravém slova smyslu, a ti potom ve jménu tohoto učení (náboženství) udělají to, co jim poručí (opět jde pouze jako v historii u křesťanských kněží – zde o vlastní prospěch fanatických duchovních a vůdců).

Olej do ohně přilil bohužel včera muslimský pár, který vraždil v Americe, příčemž 28letý muž jménem Sajíd Rizwan Farúka byl američanem, který se zde narodil (syn pákistánských imigrantů – tedy 2. generací, podobně jako útočníci v Paříži), dokonce vydělával jako zdravotník velmi dobré peníze. Troufneme si říci, že podobným procesem (meněním myšlení, verbováním) jako je popsáno výše s vysokou pravděpodobností opravdu všichni tito útočníci prošli.

Bohužel, ač je člověk sebehodnější, což dokazuje i popis známých, že v případě Sajída  se jednalo o milého tichého člověka, je vazba na islám zároveň obrovskou slabinou, kterou mohou fanatici snadno v určitém momentu života jedince vyrůstajícího v této kultuře využít ke svému prospěchu.

S vyhrocenou situací musí politici rázně něco udělat, jinak podobných opravdu vyloženě islamofobních výroků jako v tomto videu z Ameriky budeme svědky daleko častěji. Není již čas přešlapovat, je třeba jednat, hrozí totiž eskalace nálad. Bez velkých ústupků ze strany samotných muslimů, kteří chtějí žít život u nás na Západě v míru, to ale bohužel nepůjde. Pokud se se situací nic nezačne dělat, můžeme se dočkat opravdu extrémistických skupin a jednání i na druhé straně, což si nikdo jistě nepřeje.

autor: c

reklama
Nepřehlédněte:
Vyčkejte prosím, načítám...
Co si o tom myslíte?